اسپاتیفای گجت Car Thing را بدون هیچ غرامتی قربانی کرد!

به نظر می‌رسد ماجراجویی اسپاتیفای در دنیای سخت‌افزار به زودی به پایان خواهد رسید. این شرکت اخیراً اعلام کرده که گجت Car Thing، محصولی که برای اتصال به داشبورد خودرو و پخش موسیقی از طریق اسپاتیفای طراحی شده بود، به‌زودی غیرفعال خواهد شد.

جالب‌تر اینکه اسپاتیفای هیچ برنامه‌ای برای بازپرداخت وجه خریداران این گجت ندارد. Car Thing که در زمان عرضه با قیمت 90 دلار به فروش می‌رسید، تنها یک سال پس از عرضه‌ی عمومی با توقف تولید روبرو شد و حالا دو سال بعد از آن، اسپاتیفای مهر پایانی بر عمر این محصول زده است.

در ایمیلی که به خریداران Car Thing ارسال شده، تاریخ 9 دسامبر 2024 (19 آذر 1403) به عنوان آخرین روز فعالیت این گجت اعلام شده است. اسپاتیفای در این ایمیل به خریداران توصیه می‌کند که Car Thing را ریست فکتوری کرده و دور بیندازند یا در بهترین حالت، راهی برای بازیافت آن پیدا کنند.

این تصمیم اسپاتیفای با انتقادات بسیاری از سوی خریداران Car Thing روبرو شده است. بسیاری از آنها معتقدند که اسپاتیفای باید به دلیل عدم ارائه خدمات کافی و غیرفعال کردن زودهنگام این محصول، غرامت یا حداقل اعتبار اشتراک اسپاتیفای به آنها پرداخت کند.

اما اسپاتیفای تاکنون هیچ پاسخی به این انتقادات نداده و فقط به اعلام عدم وجود برنامه‌ای برای تولید یا عرضه‌ی مدل‌های جدید Car Thing اکتفا کرده است.

این اتفاق درس عبرتی برای سایر شرکت‌هایی است که قصد ورود به دنیای سخت‌افزار را دارند. قبل از سرمایه‌گذاری، باید به طور کامل نیاز بازار و توانایی خود در ارائه خدمات و پشتیبانی بلندمدت را ارزیابی کنند.

همچنین بررسی کنید ...

ویوو Watch GT ساعت هوشمند با پشتیبانی از eSIM

در کنار گوشی‌های سری S19، ویوو از جدیدترین ساعت هوشمند خود به نام Watch GT …