همکاری اپل و سامسونگ برای ساخت آیفون‌های تاشو

شایعات پیرامون آیفون‌های تاشو اپل همچنان داغ است و به نظر می‌رسد که این شرکت برای ساخت این گوشی‌های مورد انتظار، به سراغ غول کره‌ای، سامسونگ، رفته است.

منابع خبری گزارش می‌دهند که سامسونگ دیسپلی، زیرمجموعه تولید نمایشگر سامسونگ، با اپل برای توسعه و ساخت نمایشگرهای تاشو به توافق رسیده است. این موضوع نشان‌دهنده آغاز همکاری رسمی این دو غول فناوری برای ساخت اولین آیفون‌های تاشو است.

انتظار می‌رود که اولین دستگاه تاشوی اپل در سال آینده معرفی و در اواخر سال ۲۰۲۶ به بازار عرضه شود. نام این محصول هنوز به طور رسمی اعلام نشده، اما برخی منابع از آیفون فلیپ به عنوان نام احتمالی آن یاد می‌کنند. گفته می‌شود که این گوشی شباهت زیادی به گلکسی زد فلیپ ۵ سامسونگ خواهد داشت.

با وجود شایعاتی که پیشتر مبنی بر عدم تولید انبوه آیفون‌های تاشو تا سال ۲۰۲۶ مطرح شده بود، برخی منابع خبری از عرضه این گوشی‌ها در سال ۲۰۲۶ خبر می‌دهند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آیفون تاشو اپل در مقایسه با رقبای خود، نازک‌تر و سبک‌تر خواهد بود. همچنین گفته می‌شود که اپل در تلاش است تا مشکل چین و چروک روی نمایشگر گوشی‌های تاشو را حل کند و در همین راستا، پتنت‌هایی را نیز به ثبت رسانده است.

استفاده از فناوری‌های پیشرفته در اولین گوشی تاشو اپل، یکی از نقاط قوت این محصول در برابر رقبا خواهد بود. سامسونگ به عنوان یکی از پیشگامان بازار گوشی‌های تاشو، از سال ۲۰۱۹ تاکنون ۵ نسل از دستگاه‌های Z Fold و Z Flip را راهی بازار کرده است.

همکاری اپل و سامسونگ در ساخت آیفون‌های تاشو می‌تواند خبر هیجان‌انگیزی برای طرفداران این دو برند باشد. نظر شما درباره این موضوع چیست؟ فکر می‌کنید آیفون‌های تاشو اپل چه عملکردی در بازار خواهند داشت؟

همچنین بررسی کنید ...

مقایسه آیفون 16 پرو با آیفون 15 پرو را ببینید

تصاویر جدیدی از مقایسه آیفون 15 پرو با آیفون 16 پرو منتشر شده است که …