آیفون‌های ۲۰۲۶ با Face ID زیر نمایشگر عرضه می‌شوند

بنا بر گزارش‌ها، اپل در حال برنامه‌ریزی برای یک جهش بزرگ در فناوری آیفون است: Face ID زیر نمایشگر. انتظار می‌رود این تکنولوژی در سال ۲۰۲۶ با مدل‌های آیفون ۱۸ پرو و ۱۸ پرو مکس معرفی شود.

این خبر، تحولی هیجان‌انگیز برای طرفداران آیفون خواهد بود، چرا که ناچ مزاحم را که از زمان آیفون X روی گوشی‌های این شرکت وجود داشته است، از بین می‌برد.

Face ID زیر نمایشگر چگونه کار می‌کند؟

در این روش، سنسورها و اجزای Face ID در پشت پنل نمایشگر OLED قرار می‌گیرند و دیگر نیازی به بریدگی صفحه نمایش نیست. این امر به ظاهری یکپارچه‌تر و تجربه‌ای بدون حاشیه برای کاربران منجر می‌شود.

چه زمانی می‌توانیم شاهد این تکنولوژی باشیم؟

اگرچه گزارش‌ها حاکی از آن است که Face ID زیر نمایشگر در ابتدا برای مدل‌های پرو آیفون ۱۸ در سال ۲۰۲۶ عرضه می‌شود، اما ممکن است در سال ۲۰۲۷ به مدل‌های غیر پرو آیفون ۱۹ نیز راه پیدا کند.

نکات قابل توجه:

برخی منابع پیش‌بینی کرده بودند که Face ID زیر نمایشگر در سال ۲۰۲۵ عرضه شود، اما به نظر می‌رسد این اتفاق با تأخیر روبرو شده است.
اپل سابقه‌ای در تاخیر ارائه برخی فناوری‌ها دارد، بنابراین ممکن است زمان عرضه واقعی Face ID زیر نمایشگر به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.
انتظار می‌رود که مدل‌های مجهز به Face ID زیر نمایشگر، قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های معمولی داشته باشند.

آیا Face ID زیر نمایشگر ارزش صبر کردن را دارد؟

حذف ناچ و تجربه‌ی یکپارچه‌تر، مزایای قابل توجهی هستند که می‌توانند منتظر ماندن برای مدل‌های مجهز به Face ID زیر نمایشگر را توجیه کنند.

با این حال، قیمت بالاتر و احتمال کاهش کیفیت دوربین سلفی نیز باید در نظر گرفته شوند.

نظر شما چیست؟ آیا برای داشتن Face ID زیر نمایشگر حاضر به پرداخت هزینه بیشتر هستید؟

همچنین بررسی کنید ...

مقایسه آیفون 16 پرو با آیفون 15 پرو را ببینید

تصاویر جدیدی از مقایسه آیفون 15 پرو با آیفون 16 پرو منتشر شده است که …