انقلابی در iOS 18 از خلاصه سازی متن تا دستیار سیری هوشمندتر!

طبق گزارش‌های جدید، اپل در حال آماده‌سازی به‌روزرسانی بزرگی برای iOS 18 است که هوش مصنوعی را به قلب سیستم عامل و برنامه‌های اصلی آن تزریق می‌کند. این به‌روزرسانی شامل قابلیت‌های جدید و هیجان‌انگیزی مانند خلاصه کردن متن‌های طولانی، جستجوی هوشمند و دستیار سیری قدرتمندتر می‌شود.

ادغام عمیق هوش مصنوعی:

برنامه‌های اصلی: انتظار می‌رود که برنامه‌های اصلی iOS مانند سافاری، جستجوی Spotlight، سیری، ایمیل و پیام‌ها به‌طور کامل با هوش مصنوعی ارتقا یابند.
مدل زبانی بزرگ آژاکس: این مدل زبانی قدرتمند، قادر به تولید سریع جملات کامل در پاسخ به دستورات کاربر و همچنین تجزیه و تحلیل متن و ارائه خلاصه‌ای دقیق از آن است.
خلاصه‌سازی متن: با استفاده از آژاکس، می‌توانید خلاصه‌ای از صفحات وب در سافاری یا متن‌های طولانی در پیام‌ها را به سرعت دریافت کنید.
جستجوی هوشمند: جستجوی هوشمند در سافاری 18 به شما امکان می‌دهد تا با جستجوی کلمات کلیدی، به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را در صفحات وب پیدا کنید.
دستیار سیری هوشمندتر: سیری با استفاده از هوش مصنوعی، قادر به درک بهتر متن پیام‌ها و ارائه خلاصه‌ای از آنها یا پاسخ به سوالات شما بر اساس محتوای پیام خواهد بود.

تمرکز بر حریم خصوصی:

پردازش روی دستگاه: اپل در تلاش است تا حد امکان پردازش هوش مصنوعی را روی دستگاه انجام دهد تا حریم خصوصی کاربران را حفظ کند.
همکاری با غول‌های هوش مصنوعی: شایعاتی مبنی بر همکاری اپل با شرکت‌هایی مانند OpenAI و Google برای ارائه برخی از قابلیت‌های هوش مصنوعی پیشرفته‌تر وجود دارد.

انتظارات:

انتظار می‌رود که iOS 18 با تمرکز بر هوش مصنوعی، گامی بزرگ در جهت ارتقای تجربه کاربری در آیفون‌ها بردارد. این به‌روزرسانی می‌تواند شامل قابلیت‌های شگفت‌انگیز دیگری نیز باشد که هنوز به طور رسمی معرفی نشده‌اند.

شما چه قابلیت‌های جدیدی را در iOS 18 انتظار دارید؟

همچنین بررسی کنید ...

iOS 18 و سفارشی‌سازی سیری با Vocal Shortcuts

دستیار هوشمند اپل، سیری، در iOS 18 انعطاف‌پذیری بیشتری پیدا کرده است. حالا کاربران می‌توانند …