تایید نقص امنیتی iOS توسط اپل

شرکت اپل یک نقص iOS را کشف کرده است که به هکر‌ها امکان می‌دهد آیفون یا آی پد را خراب کرده و مجدداً تنظیم کنند و به برخی از داده‌های ذخیره شده دسترسی پیدا کنند.

45353 - تایید نقص امنیتی iOS توسط اپل

این مشکل حاصل یک آسیب پذیری در برنامه “میل” است و با ارسال یک ایمیل ویژه حتی یک ایمیل خالی فعال می‌شود که باعث خراب شدن دستگاه می‌شود. از این جا به بعد هکر می‌تواند به ایمیل‌های دستگاه و حتی کل داده‌های آن دسترسی پیدا کند.

این نقص روی دستگاه‌های دارای iOS ۱۳ دیده شده است. به این معنی که کاربر برای هک نیازی ندارد ایمیل را باز کند، بلکه ایمیل در پس زمینه دریافت می‌شود و شروع به ویرانی می‌کند. این نقص توسط یک شرکت امنیتی خصوصی مستقر در سان فرانسیسکو ZecOps، در جریان تحقیقات مربوط به حمله سایبری علیه یکی از مراجعان این شرکت کشف شد.

ZecOps ظاهراً شواهدی پیدا کرده است که نشان می‌دهد این نقص قبلاً مورد سوءاستفاده قرار گرفته است، بار دیگر کاربران تجاری بالا را هدف قرار داده است، اگرچه این مورد تأیید نشده است. اپل تصدیق کرده است که این نقص وجود دارد و برای رفع آن تلاش می‌کند.

منبع : انتخاب

 

شناسنامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب
عنوان مطلب
تایید نقص امنیتی iOS توسط اپل
امتیاز نویسنده
31star - تایید نقص امنیتی iOS توسط اپل1star - تایید نقص امنیتی iOS توسط اپل1star - تایید نقص امنیتی iOS توسط اپلgray - تایید نقص امنیتی iOS توسط اپلgray - تایید نقص امنیتی iOS توسط اپل

مطالب مرتبط