سافاری در iOS 18 قدرت هوش مصنوعی در گشت‌وگذار وب

اپل در حال آماده شدن برای دگرگونی مرورگر سافاری با به‌کارگیری هوش مصنوعی در به‌روزرسانی‌های iOS 18 است. طبق گزارش‌ها، دو ویژگی جدید و جذاب به نام‌های «جستجوی هوشمند» و «پاک‌کن وب» در این مرورگر رونمایی خواهند شد.

جستجوی هوشمند: این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی، به طور خلاصه، عصاره و محتوای کلیدی صفحات وب را استخراج می‌کند. با فعال کردن آن از طریق منوی جدید در نوار آدرس، می‌توانید به سرعت موضوعات و ایده‌های اصلی یک صفحه را درک کنید.

پاک‌کن وب: به کاربران این امکان را می‌دهد تا بخش‌های ناخواسته مانند تبلیغات، تصاویر و متون را از صفحات وب حذف کنند. این قابلیت برای ایجاد یک تجربه خواندن تمیز و بدون حواس‌پرتی ایده‌آل است. جالب‌تر اینکه، سافاری تغییرات اعمال‌شده را حتی پس از بستن و باز کردن مجدد صفحه، ذخیره می‌کند.

علاوه بر این موارد، انتظار می‌رود شاهد پیشرفت‌های دیگری در زمینه کنترل‌های شخصی‌سازی صفحه و ابزارهای خلاصه‌سازی محتوا باشیم. مارک گرمن، خبرنگار بلومبرگ، پیش‌بینی کرده که iOS 18 به‌روزرسانی‌های قابل‌توجهی را برای بسیاری از برنامه‌های پیش‌فرض آیفون به ارمغان خواهد آورد.

اپل معمولا در کنفرانس WWDC که در اواخر خردادماه برگزار می‌شود، از جدیدترین ویژگی‌های سیستم عامل خود رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود در این رویداد شاهد جزئیات بیشتری از قابلیت‌های جدید سافاری در iOS 18 باشیم.

همچنین بررسی کنید ...

iOS 18 و سفارشی‌سازی سیری با Vocal Shortcuts

دستیار هوشمند اپل، سیری، در iOS 18 انعطاف‌پذیری بیشتری پیدا کرده است. حالا کاربران می‌توانند …