7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!

طرح های دیوانه‌وار کمپانی ها در صنعت گوشی‌های هوشمند گاهی می‌تواند بسیار عجیب و البته جذاب باشد. در ادامه قصد داریم شما را با یکی از این ایده‌ها آشنا کنیم که شیائومی به تازگی به ثبت کرده و در آن دستگاه می‌تواند تا 7 سنسور دوربین به صورت پاپ‌آپ داشته باشد.

87987 - 7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!

اینکه گوشی‌هوشمند نمایشگری تمام صفحه داشته باشد جرقه‌ای باشد بر ایجاد خلاقیت و تغییرات در طراحی دستگاه‌هایی که از سال 2017 به بعد به صورت گسترده در همه رده‌های بازار عرضه شوند.

در ابتدای کار بحث بریدگی نمایشگر مطرح شد و پس از آن بود که گوشی‌های با نمایشگر دارای حفره وارد بازار شدند. در این میان گوشی‌هایی نیز عرضه شدند که در انها از یک مکانیزم متحرک برای جابجایی یک سنسور بیرون‌رونده برای دوربین دستگاه در نظر گرفته شده بود و در بالای دستگاه نصب شده است.

این بخش تا امروز همیشه با یک سنسور همراه بوده است ولی به نظر نباید سنت استفاده از تک سنسور مدت زیادی دوام بیاورد.

به تازگی مشاهده شده که شرکت‌هایی پتنت‌های خود برای ساخت گوشی با دو دوربین روی قسمت پاپ‌آپ را به ثبت رسانده‌اند ولی ایده جدید شیائومی می‌توان متفاوت از هر آنچه تا به امروز دیده‌ایم باشد.

43523 - 7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!

در این ایده ثبت شده، شرکت شیائومی یک واحد متحرک سراسری را در بالای بدنه گوشی جای خواهد داد که در دو سمت آن دو گروه سنسور نصب می‌شود. در یک سمت این واحد می‌تواند تا 2 سنسور دوربین برای عکاسی سلفی قرار گیرد و در پشت آن نیز تا 5 سنسور می‌تواند روی بدنه نصب شود که در حالت بیشینه‌ نتیجه 7 سنسور دوربین در یک گوشی هوشمند و آن هم تنها روی واحد پاپ‌آپ یا همان بیرون جهنده و متحرک است.

البته همانطور که می‌دانید این یک طرح اولیه است و ضرورتاً طرح و یا دستگاهی که در نهایت ساخته یا تولید خواهد شد نمی‌تواند دقیقاً به همین شکل باشد.

با این حال طرح مذکور آنقدر هم دور از انتظار نیست و پیاده‌سازی آن تنها نیاز به مهندسی مناسب بخش متحرک دارد که پیش از این در یک سمت آن اعمال شده است.

منبع : شهر سخت افزار

 

شناسنامه مطلب
تاریخ ارسال مطلب
عنوان مطلب
7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!
امتیاز نویسنده
51star - 7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!1star - 7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!1star - 7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!1star - 7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!1star - 7 دوربین پاپ‌آپ در گوشی عجیب شیائومی!

مطالب مرتبط