گوشی جدید شیائومی که دو نمایشگر دارد

چندی قبل دفتر مالکیت معنوی جهانی پتنت جدیدی از شرکت شیائومی را تایید کرده است که در شاهد دو گوشی هوشمند با طراحی غیر معمول هستیم. در این پتنت شیائومی دو گوشی هوشمند با صفحه نمایش دو طرفه را به نمایش گذاشته است که مثل گوشی Mi MIX Alpha به صفحه نمایش دور تا دور مجهز شده‌اند.

34534 - گوشی جدید شیائومی که دو نمایشگر دارد

در همین راستا وب‌سایت شناخته شده LetsGoDigital که در انتشار پتنت‌ها سابقه طولانی دارد، رندرهایی را از پتنت جدید شیائومی منتشر کرده است تا ایده جدید شیائومی را به نمایش بگذارد. هر دو گوشی ثبت شده در پتنت جدید شیائومی به صفحه نمایش دو طرفه دور تا دور مجهز هستند، اما صفحه نمایش آن‌ها در زاویه های متفاوتی خم شده است.

طراحی گوشی اول در پتنت شیائومی شباهت بسیار زیادی به پرچمدار Mi MIX Alpha دارد؛ البته صفحه نمایش Mi MIX Alpha تقریباً دور تمام بدنه دستگاه قرار گرفته بود، اما در این پتنت دیگر در گوشه سمت چپ دستگاه خبری از صفحه نمایش نیست و در این بخش ماژول دوربین و قسمتی از بدنه دستگاه قرار گرفته است. طراحی بدنه این گوشی شبیه به گوشی تاشو Mate X در زمان بسته بودن است.

68769 - گوشی جدید شیائومی که دو نمایشگر دارد

در طرح دوم صفحه نمایش از جهت متفاوتی دور گوشی هوشمند قرار گرفته است. در پتنت دوم صفحه نمایش گوشی هوشمند از قسمت بالایی دستگاه رده شده است. در هر دو مدل هیچ‌کدام از گوشی‌ها به دوربین سلفی مجهز نشده‌اند و از دوربین اصلی به عنوان دوربین سلفی استفاده می‌کنند.

در طرح دوم ماژول دوربین سه گانه دستگاه با استفاده از یک بریدگی بزرگ بر روی صفحه نمایش قرار گرفته است. در هیچ‌کدام از گوشی‌های این پتنت خبری دکمه فیزیکی و درگاه شارژ یا خروجی صدا نیست. به نظر می‌رسد که شیائومی با ثبت این پتنت‌ها قصد دارد تا ایده صفحه نمایش دور تا دور Mi MIX Alpha را گسترش دهد. با توجه به گسترش فناوری صفحه نمایش‌های منعطف، انتظار می‌رود که در سال جاری میلادی شاهد گوشی‌های هوشمند جذاب‌تری با طراحی مشابه Mi MIX Alpha باشیم.

منبع : شهر سخت افزار