اندروید در سال ۲۰۲۴ با سرعت دو برابر iOS پیشرفت می‌کند

رشد چشمگیر اندروید در مقابل رقیب دیرینه

در حالی که بازار گوشی‌های هوشمند دستخوش تحولات مختلفی است، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که سیستم‌عامل اندروید در سال ۲۰۲۴ رشدی دو برابر سریع‌تر از iOS، سیستم‌عامل محبوب اپل، خواهد داشت.

این در حالی است که آیفون سال‌ها در بازار ایالات متحده حضوری قدرتمند داشته و در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل‌توجهی در بازار جهانی نیز بوده است. با این حال، این موضوع سهم بازار اندروید را علیرغم تسلط جهانی آن، تحت‌الشعاع قرار داده بود.

آمار و ارقام گویای برتری اندروید

اما طبق پیش‌بینی جدید شرکت تحقیقاتی IDC، اندروید در سال ۲۰۲۴ با شتابی قابل توجه از iOS پیشی خواهد گرفت. نابیلا پوپال، مدیر تحقیقات IDC در گفتگو با شبکه CNN اعلام کرد: “انتظار می‌رود اندروید در سال جاری دو برابر سریع‌تر از iOS رشد کند.”

این در حالی است که اپل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ با کاهش ۱۰ درصدی فروش در چین روبرو بوده و به همین دلیل جایگاه خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند به سامسونگ واگذار کرده است.

بازگشت سامسونگ به صدر جدول و همچنین مشکلات حقوقی اپل در ایالات متحده (شکایت وزارت دادگستری مبنی بر ایجاد انحصار در بازار و اعمال رفتارهای ضد رقابتی) از جمله عواملی هستند که به پیشرفت اندروید در سال آینده کمک می‌کنند.

آینده چه چیزی در انتظار دارد؟

با توجه به روند فعلی، به نظر می‌رسد که اندروید در سال ۲۰۲۴ دوران درخشانی را در پیش داشته باشد و سهم بازار خود را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

البته لازم به ذکر است که این پیش‌بینی‌ها بر اساس داده‌های موجود و تحلیل کارشناسان است و ممکن است در عمل با شرایط متفاوتی روبرو شویم.

همچنین بررسی کنید ...

اندروید ۱۵ نجات جان شما با افزایش عمر باتری در مواقع اضطراری

به زودی شاهد انتشار آپدیت اندروید ۱۵ برای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها خواهیم بود. این …