برای اولین بار باتری های فوق قوی به پرچمداران سامسونگ می آیند

سری گلکسی اس ۱۱ به نظر می‌رسد که در مقایسه با نسل گذشته خود یعنی S10 دارای باتری‌های با طول عمر بیشتر خواهند بود. دلیل این موضوع لزوماً استفاده از از پردازنده‌های بهینه‌تر که مصرف باتری را کمتر می‌کنند نیست. غیر این گفته شده است که سامسونگ تصمیم دارد در نسل آینده پرچم‌دار خود از تکنولوژی نمایشگر OLED جدیدی استفاده کنند که مصرف انرژی آن کمتر از نسخه فعلی است.

4352345 - برای اولین بار باتری های فوق قوی به پرچمداران سامسونگ می آیند

در حالیکه هر دو موضوع می‌توانند بر طول عمر باتری گلکسی S11 در مقایسه با S10 تاثیر داشته باشند، اما یک دلیل واضح‌تر برای بهبود طول عمر باتری در این نسل وجود دارد و آن استفاده از باطری بزرگتر است. کوچک‌ترین نسخه از این خانواده که سامسونگ احتمالاً آن را Galaxy S11e نامگذاری خواهد کرد، دارای باطری ۳۷۳۰ میلی آمپر ساعتی خواهد بود که این در مقایسه با S10e باتری ۳۱۰۰ میلی آمپر ساعتی داشت یک جهش بزرگ است.

نسخه استاندارد اس ۱۱ احتمالاً باتری مشابه نوت ۱۰+ یعنی ۴۳۰۰ میلی آمپرساعت خواهد داشت و یا مانند گلکسی A71 به باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی مجهز خواهد شد. البته این موضوع ربط مستقیم به آن دارد که کدام شایعات را باور کنیم. در هر دو حالت زمانی که باتری S11 را با نسل قبلی خود که دارای باتری ۳۴۰۰ میلی آمپر ساعتی بود مقایسه کنیم متوجه تغییرات اساسی در پرچمدار آینده خواهیم شد. اما امروز رسانه‌های کره ای خبری در خصوص ظرفیت باتری اصلی‌ترین پرچمدار، یعنی گلکسی S11+ منتشر کردند که اگر این شایعات صحیح باشد این گوشی مانند گلکسی M30 دارای یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپرساعتی خواهد بود.

657457 - برای اولین بار باتری های فوق قوی به پرچمداران سامسونگ می آیند

چرا سامسونگ ظرفیت باتری‌ها را تا این اندازه بالا می‌برد؟

نسل آینده پرچمداران سامسونگ به احتمال قوی به نمایشگرهای ۱۲۰ هرتز و مودم‌های شبکه ۵G مجهز خواهند بود و هر دو مشخصه مصرف باتری گوشی را بالا میبرد و کره ای‌ها برای آن باید استراتژی خوبی داشته باشند. علاوه براین هوآوی و حتی اپل نیز پیشرفت‌های چشمگیری در ظرفیت باتری پرچمداران خود اعمال کرده‌اند و سامسونگ برای عقب نماندن از قافله باید دست به حرکتی بزند.
به طرز جالبی مشخص شده است که ال‌جی قرار است باتری‌های بزرگ ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را برای پرچمدار بعدی سامسونگ تهیه کند. یکی از افشاگران گفته است که ال‌جی در کارخانه نانجینگ در چین در حال تولید انبوه باتری‌هایی برای گوشی گلکسی است.ظرفیت باتری گلکسی اس ۱۱ پلاس

از آنجاییکه LG Chem یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری لیتیومی با ظرفیت بالا به حساب می‌آید این موضوع خیلی عجیب نیست اما این اولین باری است که سامسونگ برای تولید باتری سری گلکسی اس خود از کمک رقیب دیرینه استفاده خواهد کرد. سامسونگ طبیعتاً از عملکرد ال‌جی در تهیه باتری‌های سری نوت ۱۰ راضی بوده و از این جهت مسئولیت بزرگ دیگری را بر دوش آنها گذاشته است.

منبع : سخت افزار