اندروید از آیفون پیشی می‌گیرد, نمایش سلامت حافظه در اندروید

گوگل در حال توسعه‌ی قابلیتی برای اندروید است که در آیفون وجود ندارد: نمایش دقیق سلامت حافظه‌ی ذخیره‌سازی.

به گزارش Android Authority، کدی در پروژه‌ی متن‌باز اندروید کشف شده که نشان می‌دهد گوگل در حال توسعه‌ی API جدیدی برای نمایش سلامت حافظه‌ی ذخیره‌سازی به صورت درصد است. این ویژگی از شاخص‌های UFS برای نشان دادن سلامت تراشه‌ی حافظه استفاده می‌کند.

هنوز این قابلیت به طور رسمی در اندروید ارائه نشده، اما در نسخه‌ی بتای اول اندروید ۱۵ دیده شده است. این موضوع نشان می‌دهد که گوگل در حال توسعه‌ی این قابلیت است.

Android Authority در گزارش خود اشاره می‌کند که اندروید در حال حاضر نیز داده‌های مربوط به سلامت تراشه‌ی حافظه را جمع‌آوری می‌کند. گوشی‌های گوگل این داده‌ها را با دقت یک درصد و برخی دیگر از دستگاه‌ها با دقت ۱۰ درصد اندازه‌گیری می‌کنند.

گوگل هنوز این قابلیت را برای تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی اجباری نکرده است و مشخص نیست که آیا این ویژگی در گوشی‌های بعدی گوگل ارائه خواهد شد یا نه. با این حال، به احتمال زیاد این قابلیت در اندروید ۱۵ عرضه خواهد شد.

گفتنی است که گوگل پیش‌تر اعلام کرده بود که در مدل‌های آینده‌ی پیکسل، قابلیت نمایش تعداد چرخه‌های باتری را ارائه خواهد کرد.

در حال حاضر، بسیاری از گوشی‌های اندرویدی مانند سامسونگ و وان‌پلاس، قابلیت نمایش سلامت باتری را دارند. اما خود سیستم‌عامل اندروید هنوز از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.

همچنین بررسی کنید ...

اندروید ۱۵ نجات جان شما با افزایش عمر باتری در مواقع اضطراری

به زودی شاهد انتشار آپدیت اندروید ۱۵ برای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها خواهیم بود. این …