اپل برای دو گوشی قدیمی خود iOS 12.4.4 را منتشر کرد

اپل بروزرسانی آی او اس 12.4.4 (iOS 12.4.4) را برای آیفون 6، آیفون 5 اس و برخی از آیپدهای قدیمی‌تر خود منتشر کرد. این به‌روزرسانی شامل جدیدترین پچ‌های امنیتی جدید آی او اس می‌شود.

56346 - اپل برای دو گوشی قدیمی خود iOS 12.4.4 را منتشر کرد

اپل آپدیت آی او اس 12.4.4 را برای دیوایس‌های آی او اسی قدیمی خود منتشر کرد. در واقع آن‌ها دیوایس‌هایی هستند که با آی او اس 13 سازگاری ندارند، اما اپل می‌خواهد همچنان پچ‌های امنیتی جدید را در اختیار آن‌ها قرار دهد. این دیوایس‌ها شامل آیفون 6 و آیفون 5 اس می‌شوند. علاوه بر این آیپد ایر نسل 1، آیپد مینی 2 و آیپد مینی 3 و همچنین آیپاد تاچ 6 نیز می‌توانند این به‌روزرسانی نرم افزاری را دریافت کنند.

در توضیحات این آپدیت به موضوع قابل توجهی به جز حضور آخرین پچ‌های امنیتی که همیشه توصیه می‌شوند، وجود ندارد. ما پیشنهاد می‌کنیم اگر صاحب یکی از این دستگاه های قدیمی هستید، به‌روزرسانی جدید آی او اس را هرچه سریعتر بر روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید تا از شر مشکلات امنیتی در امان بمانید. اپل معمولا پچ‌های امنیتی را برای دستگاه های قدیمی‌تر خود که به‌روزرسانی‌های جدیدتر آی او اسی را دریافت نمی‌کنند منتشر می‌کند تا همچنان امنیت کاربرانش را تضمین کند.

به عنوان مثال عرضه گوشی آیفون 5 اس که موفق به دریافت این به‌روزرسانی شده، به 6 سال یا به عبارتی 75 ماه پیش بازمی‌گردد. در مقایسه با آیفون‌های اپل، گوشی‌های اندرویدی معمولا به‌روزرسانی‌های اندرویدی را تا 18 ماه دریافت می‌کنند و پس از آن از سوی سازنده به حال خود رها می‌شوند.

منبع : گجت نیوز

مطالب مرتبط