پتنت‌های شیائومی خبر از ساخت گوشی تاشو از نسل آینده می‌دهد!

به‌تازگی تصاویری از پتنت‌های ثبت شده توسط شیائومی در سازمان ملی مالکیت معنوی چین منتشر شده است. این تصاویر احتمال ساخت یک گوشی هوشمند تاشو دردار را توسط شیائومی قوی‌تر کرده است. اگرچه در حال حاضر تنها پتنت این گوشی منتشر شده، اما زمانیکه این حق اختراع‌ها به ثبت رسیده آگوست سال 2018 بوده، یعنی 15 ماه پیش. این یعنی در طول این مدت شیائومی زمان داشته تا برروی گوشی تاشو خود وقت بگذراد.

52435234 - پتنت‌های شیائومی خبر از ساخت گوشی تاشو از نسل آینده می‌دهد!

متفاوت از ریزر موتورولا

همانطور که می‌دانید موتورولا در نهایت روز گذشته از نسل جدید گوشی کلاسیک ریزر خود با نمایشگر تاشو رونمایی کرد. طراحی شیائومی به طور کلی متفاوت از ریزر موتورولا است. پتنت ثبت شده توسط شیائومی نشان می‌دهد که دستگاه از حالت بسته مربعی شکل به یک گوشی با نسبت ابعاد بلند تبدیل می‌شود. در حالت بسته، گوشی دارای یک نمایشگر مستطیلی کوچک است و مربع پشتی آن نیز جایگاه دوربین دوگانه خارجی خواهد شد. دوربین سلفی نیز در حاشیه بالایی نمایشگر اصلی گوشی قرار دارد.

6745 - پتنت‌های شیائومی خبر از ساخت گوشی تاشو از نسل آینده می‌دهد!

باوجود آنکه ثبت حق اختراع با ساخت یک گوشی واقعی برابری نمی‌کند، اما نشان می‌دهد که شرکت‌ها به ساخت چه محصولاتی علاقمند هستند و چه ایده‌ای در سر می‌پرورانند. گوشی‌های هوشمند تاشو برای سازندگان موبایل الهام بخش بودند تا شکل جدیدی از این محصولات محبوب را با نمایشگرهای انعطاف پذیر در بازار شاهد باشیم. آخرین نمونه این محصولات ریزر موتورلا بود که گوشی نوستالژیکی با تکنولوژی مدرن سال 2019 و با حفظ زیبایی‌های قدیم خود معرفی شد.

حداقل می‌توان گفت که شیائومی درخصوص این موضوع ریسک نکرده و به غیر از این گوشی تاشو، در فکر ساخت محصولی مانند هوآوی و سامسونگ نیز بوده است. البته دستگاه تاشو شیائومی که در دستان مدیرعامل این شرکت به نمایش درآمد فرم متفاوتی دارد و از دو ناحیه قابل خم شدن می‌باشد.

منبع : سخت افزار

مطالب مرتبط