فروش آیفون XR خیره ‌کننده‌ است

جدیدترین بررسی‌ها بر روی بازار گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد که در کنار فروش مناسب گوشی‌های آیفون 11، این روزها کاربران به خرید گوشی آیفون XR نیز علاقه زیادی دارند. به نظر می‌رسد بیش از هرچیز، کاهش قیمت این گوشی سبب شده است کاربران توجه بیشتری به آن داشته باشند.

53443 1 - فروش آیفون XR خیره ‌کننده‌ است

بعد از معرفی گوشی‌های آیفون 11 از سوی اپل، طبق انتظار قیمت نسل پیشین از محصولات این شرکت کاهش پیدا کرد. اگرچه این روزها گوشی‌های آیفون جدید اپل با فروش و استقبال مناسبی روبرو هستند، اما این کاهش قیمت صورت گرفته سبب شده است که کاربران به خرید گوشی آیفون XR که عضوی از محصولات نسل قبل اپل محسوب می‌شود نیز علاقه زیادی پیدا کنند.

بررسی‌های صورت گرفته توسط موسسه Consumer Intelligence Research Partners یا CIRP نشان می‌دهد که علی‌رغم عرضه نسل جدید از گوشی‌های ‌هوشمند اپل، فروش گوشی آیفون XR همچنان به خوبی ادامه دارد. این بررسی نشان می‌دهد که در سه ماهه مالی اخیر، چیزی در حدود 20 درصد از تمامی گوشی‌های آیفون فروخته شده در آمریکا را گوشی‌های آیفون 11 تشکیل می‌دهند. این در حالی است که این سه ماهه تنها شامل دو هفته ابتدایی از عرضه این گوشی‌ها می‌شود.

نکته قابل توجه این است که آیفون XR پرفروش‌ترین گوشی اپل در این سه ماهه بوده است و 36 درصد از کل فروش این محصولات را تشکیل می‌دهد. کاربران در تمامی روزهای این سه ماهه قادر به خرید این گوشی هوشمند بود‌ه‌اند و CIRP اعلام کرده که کاهش قیمت باعث شده است، ارزش خرید این گوشی‌ افزایش پیدا کند و بخش بیشتری از کاربران به خرید آن علاقه‌مند شوند.

در بخش دیگری آمده است که گوشی آیفون 11، نیمی از فروش گوشی‌های آیفون جدید را تشکیل می‌دهد و به نظر می‌رسد بازهم قیمت کمتر و ارزش خرید بیشتر سبب شده است کاربران از این گوشی استقبال کنند. به این ترتیب می‌توان گفت در حال حاضر دو گوشی آیفون 11 و آیفون XR نیمی از تمامی گوشی‌های آیفون فروخته شده در آمریکا را تشکیل می‌دهند.

سهم دو گوشی آیفون 11 پرو و پرو مکس چیزی در حدود 10 درصد از تمامی گوشی‌های آیفون فروخته شده در این مدت است و با همراهی گوشی‌های آیفون XS و XS Max می‌توان سهم این چهار گوشی را در حدود 21 درصد از کل بازار آمریکا دانست.

گوشی آیفون XR در سال 2019، توسط آیفون 11 جایگزین شد. انتظار می‌رود این گوشی هوشمند آخرین، محصول اپل در این رده باشد که دارای نمایشگر LCD است. گفته می‌شود از سال آینده، اپل تمامی گوشی‌های آیفون جدید خود را به نمایشگرهای OLED مجهز می‌کند و به این ترتیب باید شاهد یک افزایش قیمت نسبی در آن‌ها باشیم.

آیفون 11 در هنگام عرضه حتی از گوشی‌ آیفون XR نیز قیمت کمتری داشت. این گوشی هم اکنون با قیمت 699 دلار عرضه می‌شود این در حالی است که گوشی آیفون XR در هنگام عرضه قیمتی در حدود 749 دلار داشت. اپل هم اکنون فروش گوشی‌‌های آیفون XR، XS و XS Max را متوقف کرده است و تنها امکان خرید آن‌ها از فروشنده‌های غیر رسمی وجود دارد.

منبع : شهر سخت افزار

مطالب مرتبط