هواوی Mate X ارزان شد

همه ما می دانیم که شرکت هواوی ۵ اسفند ۹۸ گوشی تاشو 5G هواوی میت ایکس (Mate X) را با قیمت ۲۳۰۰ یورو رسما معرفی کرد. این تقریبا چیزی برابر ۲۵۰۰ دلار می شود و برای نسخه اولیه که با کایرین ۹۸۰ معرفی شد، بود. پس از آن در خبرها خواندیم که گوشی تاشو هواوی میت ایکس (Mate X) با کایرین ۹۹۰ ارایه خواهد شد. درباره قیمت نسخه بهبودیافته هیچ صحبتی نشده بود. حالا اما به نظر می رسد هر دو نسخه هواوی میت ایکس با قیمت بسیار پایین تر به بازار خواهند رسید. در حقیقت نسخه کایرین که ۹۸۰ هواوی میت ایکس به قیمت ۱۴۰۰ دلار فروخته خواهد شد.

66456 - هواوی Mate X ارزان شد

گوشی تاشو هواوی Mate X را باید اولین گوشی 5G تاشو در دنیا دانست. این گوشی که به اعتقاد بسیاری از کاربران و منتقدان ظاهری بسیار جذاب‌تر و کاربردی‌تر از گوشی تاشو سامسونگ Galaxy Fold دارد قرار است طی هفته جاری در بازار چین عرضه شود ولی نکته بسیار جالب توجهی که برای آن بیان شده کاهش قیمت قابل توجه و عرضه آن است.

بنابر اعلام وبسایت Huawei Central که از منابع نزدیک به شرکت هوای است این گوشی فردا (چهارشنبه اول آبان) و به صورت رسمی در چین عرضه خواهد شد و هواوی برای آن دو مدل در نظر گرفته که می‌توانند مناسب افراد مختلف باشند.

نسخه اول از این گوشی که با چیپست Kirin 980 راهی بازار خواهد شد می‌تواند همراه با تراشه Balong 5000 که در داخل دستگاه جای داده شده از اینترنت 5G استفاده کند ولی نسخه جذاب‌تر این گوشی را باید مدلی دانست که در دل آن از یک چیپست Kirin 990 استفاده شده که خود به مودم داخلی 5G مجهز است.

242424 - هواوی Mate X ارزان شد

اما همانطور که گفته شد مهمترین اتفاقی که باید فردا منتظرش باشیم کاهش قیمت این گوشی و معرفی یک قیمت جدید است.

بنابر اعلام وبسایت Huawei Central هواوی قصد دارد تا نسخه Kirin 980 این گوشی را با برچسب قیمتی 9999 یوآن معادل 1414 دلار در بازار عرضه کند و نسخه مجهز به Kirin 990 نیز قیمتی برابر با 13999 یوآن معادل 1979 دلار خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که در هنگام معرفی این گوشی، اعلام شده بود که هواوی قصد دارد آن را با نسخه چیپست پردازشی Kirin 980 به قیمت 2229 یورو معادل 2563 دلار در بازار عرضه کند که قیمتی که امروز شاهد آن هستیم تقریباً نصف قیمت اعلام شده در بهمن ماه سال گذشته است.

همان گونه که می‌دانید علاوه بر ساختار تاشو، هواوی در این گوشی از حافظه رم 8 گیگابایتی همراه با 512 گیگابایت حافظه داخلی استفاده کرده ولی نکته دیگر این است که تا به امروز تفاوت بین نسخه Kirin 990 و نسخه Kirin 980 را به صورت دقیق نمی‌دانیم.

آیا شما به فکر خرید یک موبایل 5G تاشو با قیمت ۱۴۰۰ دلار خواهید بود؟

منبع : ترنجی

مطالب مرتبط