مقایسه آیفون 16 پرو با آیفون 15 پرو را ببینید

تصاویر جدیدی از مقایسه آیفون 15 پرو با آیفون 16 پرو منتشر شده است که جزئیات جالبی از طراحی و مشخصات احتمالی پرچمدار جدید اپل را فاش می‌کند. در این مطلب به بررسی این تصاویر و تفاوت‌های این دو گوشی می‌پردازیم.

اندازه بزرگتر: اولین تفاوت قابل توجه بین این دو گوشی، افزایش اندازه نمایشگر در آیفون 16 پرو است. طبق تصاویر، به نظر می‌رسد آیفون 16 پرو به نمایشگری 6.3 اینچی مجهز شده باشد، در حالی که آیفون 15 پرو دارای نمایشگر 6.1 اینچی بود. این افزایش اندازه می‌تواند تجربه کار با گوشی، مخصوصاً هنگام تماشای ویدیو یا بازی، را بهبود بخشد.

حاشیه‌های باریک‌تر؟ برخی شایعات پیشین به باریک‌تر شدن حاشیه‌های نمایشگر در آیفون 16 پرو اشاره داشتند. با این حال، به دلیل عدم وجود نسخه نهایی 16 پرو در تصاویر، نمی‌توان با قاطعیت در این مورد نظر داد.

دوربین ارتقا یافته: یکی دیگر از تغییرات احتمالی، ارتقای دوربین در آیفون 16 پرو است. طبق تصاویر و گزارش‌های منتشر شده، این گوشی به سنسور دوربین بزرگ‌تر مجهز خواهد شد. همچنین گفته می‌شود که آیفون 16 پرو از دوربین‌های تله‌فوتو پریسکوپی 12 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 5 برابری و اولترا واید 48 مگاپیکسلی بهره می‌برد. این دوربین‌ها که پیش از این در آیفون 15 پرو مکس استفاده شده بودند، می‌توانند 16 پرو را به یکی از بهترین گوشی‌های 2024 از نظر دوربین تبدیل کنند.

دکمه شاتر اختصاصی: در تصاویر منتشر شده، دکمه‌ای جدید روی بدنه آیفون 16 پرو دیده می‌شود که به نظر می‌رسد دکمه شاتر اختصاصی دوربین باشد. این دکمه می‌تواند برای عکاسی سریع‌تر و راحت‌تر و همچنین تنظیم میزان زوم استفاده شود.

طراحی کلی: با وجود تغییراتی مانند افزایش اندازه نمایشگر و ارتقای دوربین، به نظر می‌رسد طراحی کلی آیفون 16 پرو تفاوت چندانی با نسل قبلی خود نداشته باشد.

تاریخ عرضه: انتظار می‌رود سری آیفون 16، شامل مدل‌های استاندارد، پرو و پرو مکس، در ماه سپتامبر 2024 معرفی و عرضه شوند.

همچنین بررسی کنید ...

در آیفون ۱۶ تیتانیوم رز و سفید جایگزین آبی و زرد می‌شوند!

تحلیلگر معروف اپل، مینگ چی کوئو، اطلاعات تازه‌ای را در مورد رنگ‌های آیفون ۱۶ فاش …